טיול להודו | מרום תעופה
דף הבית >> טיולים לאסיה והמזרח הרחוק >> טיול להודו וחבל רג’סטאן
 

טיול מאורגן להודו כולל רג'סטאן - 15 יום עם אפשרות המשך לנפאל - עוד 4 ימים
טיול יחודי הכולל את רישיקש !

חצי פנסיון  ♦  תכנית מלאה

*במרום תעופה מחלקה עם "מומחים" לתכנון מסלולים אישיים לפי בקשת הלקוח (טיול מאורגן פרטי)

 
 

מסלול הטיול:

ימים 1 – 2 : תל אביב – דלהי - ג'איפור

ניפגש בשדה התעופה ונמריא בטיסה דרך יעד ביניים להודו הגדולה. נחיתה בדלהי. עם הנחיתה ניסע לעבר ג'יאפור, "העיר הורודה"בירת ראג'יסטאן. ג'איפור היא אחת הערים המסעירות בהודו ושוכנת בנוף פראי ומוקפת מצודות ומבצרים, ג'איפור הינה עיר שוקקת ותוססת, ובה פרות, גמלים, ריקשות, נשים בסארי וגברים חבושים בטורבאן בהמולה אחת גדולה. נבקר בגן האסטרונומי של ג'יי סינג השליט חובב האסטרונומיה אשר על שמו נקראת ג'איפור. לינה בג'איפור.

יום 3: דלהי – ג'איפור

נטפס על גבי פילים ונעלה בדרך אל מצודת אמבר המפוארת והציורית אשר שמשה בעבר כבירתה העתיקה של מדינת ג'איפור. נסייר באגפי המצודה ולאחר מכן נצא לסיור בג'איפור, נשקיף אל עבר ארמון הרוחות אשר נימנה על אחד מסימני ההיכר של ג'איפור ומבנהו משקף את האמנות הראג'פוטית להוויתה נבקר במקדש בירלא הבנוי כולו משיש ולאחר מכן ככל שיותיר זמננו נצא לסיור בסמטאות, ובבזארים הצבעוניים של ג'איפור. לקראת ערב נבקר בצ'וקאי דאני- כפר אתני מרתק שם נסעד ליבנו בארוחה ראג'אסטאנית מסורתית. לינה בג'איפור.
 

יום 4: ג'איפור - פטיפור סיקרי - אגרא

בדרכנו אל אגרא ניסע אל העיר העזובה והשמורה, פטיפור סיקרי - משכנו בעבר של קיסראכבר (1586-1570) הזכור היטב בשל סובלנותו. זוהי דוגמא מפוארת של הארכיטקטורה המלכותית מימי הזוהר שלהמוגולים, אשר נבנתה במהירות - ונעזבה במהירות. נמשיך לאגרא.
לינה באגרא.

 

יום 5: אגרא

האנדרטה לאהבה הנצחית - הטאג' מהאל ("כתר הארמון") - במרכז ביקורנו. זהו אחד המבנים המפורסמים בעולם, ומסמל בעיני המערב את הודו, יותר מכל יצירה אחרת. הוא נבנה בין 1653-1631ע"י אחד מקיסרי השושלת של המוגולים לאשתו האהובה מומטאז מהאל. הביקור במקום בלתי נשכח. בהמשך ביקורנו בעיר נבקר גם במצודת אגרא המרשימה, מצודה אשר תפקדה חליפות כארמון וכמחנה צבאי ואשר בין חומותיו התרחשו האירועים אשרהובילו לבניית הטאג'. נצפה מן המבצר אל עבר הטאג', נבקר בין החומות האדירות, נסייר בין האולמות העשויים שיש משובץ באבנים טובות ונספר את סיפור המבצר המהווה ציון דרך בדברי ימי המוגולים בהודו. נמשיך לאיטמד-אוד-דאולה - אחוזת-קבר שהוקמה עבור אחד הווזירים בעלי ההשפעה בחצרו של הקיסר ג'הנגיר. אחה"צ חופשיים לסיורים בשווקיה שלאגרא.
לינה באגרא.

יום 6: אגרא - אורצ'ה

ניפרד מאגרא וניסע ברכבת המהירה (שטאבדי) עד ג'אנסי ומשם באוטובוס דרך נופים אנושיים מרתקים עד לאורצ'ה - אורצ'ה הינה עיירה קטנה, אותנטית ולא תיירותית השוכנת באזור טבע פראי ולגדת נהר, נסייר בין מספר מקדשים מדהימים ביופים אשר ניבנו ע"י שילטון הבונדלה במאה ה-16 וה -17. בערב ניצא להתרשם מטקס הארטי (תפילה). לינה באורצ'ה.
 

יום 7: אורצ'ה - קג'וראו

לאחר ארוחת הבוקר במלון ניצא בנסיעה אל קג'וראו. אחר הצהרים הגעה לקג'וראו והעברה למלון, לאחר התארגנות נצא לטייל בקג'ראו אשר מפורסמת במקדשי העיר הרבים שנבנו לפניכ-1000 שנה. נערוך סיור במקדשי העיר. מקדשים אלו השמורים ללא פגע, מעוטרים בפסלים מרהיבים של אלים ואלות, לוחמים ומוסיקאים, חיות אמיתיות ומיתולוגיות. פרסומם הרב של מקדשי העיר בא הודות לדמויות הארוטיות, המציגות בפני המבקר המשתאה את התנוחות של ה"קאמהסוטרה". לסצינות הארוטיות המגולפות ביד אמן, משמעויות רוחניות שטיבן לא הובהר די הצורך עד היום הזה.
לינה בקג'וראו.

 

יום 8: קג'וראו - ורנסי

בבוקר נהנה מזמן פנוי, בצהריים נטוס לוורנסי שעל גדות הגנגס, וורנסי- עיר המיסטיקה והרוחניות, עירו של שיווא. בערב נסייר ברחובות העיר על גבי ריקשות, נחזה בטקס הדיפמלה המרתק במהלכו מניחים מאות פנסים על המים, על מנת להגשים משאלות, תפילה שהיא פשוט חגיגה לעיניים. לינה בורנסי .
 

יום 9: ורנסי

וורנסי הינה העיר הקדושה בערי הודו, מרכז שאין שני לו לעולי רגל הינדים. למבקר היא תמצית מרוכזת של החוויה ההודית: עשרות מקדשים פעילים, פולחן ודבקות דתית, שריפת מתים, גאטים המשמשים את ההינדים לטבילה במימי הגנגס, המון אדם, סמטאות שוק צרות ומטוויותמשי וברוקד. נצא לשיט על נהר הגנגס, נשוט ליד גאטות השריפה ונראה כיצד שורפים ההינדים את מתיהם. נעבור ליד מקדשיה החשובים של וורנסי (הכניסהאסורה למי שאינו הינדי) ונראה את המאמינים המגיעים אליהם למטרת פולחן הבוקר. בסיום השייט נחזור אל המלון לארוחת בוקר ולאחר מכן נצא לשיטוט בסמטאות העיר ובגאטות הטבילה אשר הפעילות בהן שונה בכל שעה משעות היום. אחר הצהריים נבקר בסארנט (Sarnath) אחד מהמרכזים הבודהיסטים החשובים לעולים לרגל. אם יוותר הזמן נסיים את ביקורנו באתריה ושווקיההמעניינים של וורנסי. לינה בורנסי.

יום 10: ורנסי - דלהי

נצא בטיסה לדלהי בירת הודו. הגעה לדלהי והעברה למלון. נסייר בדלהי הישנה בה מבנים מפוארים מתקופת השלטון המוסלמי: מגדל כותאב מינאר, המקום הראשון בהודו אשר בו הוקם מסגד ובתחומו מינרט הבנוי כמגדל ניצחון גבוה המעוטר בפסוקים מן הקוראן. המסגד הניצב לרגליו הבנוי מחומרים שנאספו מחורבות מקדשים הינדיים אשר נהרסו בחמת זעם על ידי הכובש החדש- האיסלם. ככל שיותר זמננו נבקר בשווקיה שלדלהי הישנה. לינה בדלהי.

יום 11: דלהי -ארידואר - רישיקש

בבוקר ניצא לסייר בדלהי החדשה. נבקר בעיר החדשה, ברחובות הרחבים, בגנים ובכיכרות הענק. במהלך טיול מאורגן בהודו נבקר בשער הודו ונראה את בנייני הממשל המרשימים, זכר לשאיפתם של הבריטים להקים כאן בירה אימפריאלית. נבקר בראג' גאט- מקום שרפתו של גנדי, גדול האומה. לאחר ארוחת הצהרים נצא ברכבת המהירה לארידואר משם נמשיך בנסיעה לרישיקש עם ההגעה, העברה למלון. לינה ברישיקש.
 

יום 12: רישיקש

רישיקש - העיר אפופת המסתורין והקדושה, "עיר החכמים", אשר שוכנת על שתי גדות נהר הגנגס למרגלות הרי ההימליה. נטייל לאורך הנהר בעיר ובמקדשי העיר ונתרשם מהשלווה והרוחניות השורה בעיר.
ברישיקש קיימים עשרות אשראמים המהווים מרכזיםרוחניים ודתיים, ולפיכך היא מהווה מוקד עלייה לרגל לא רק עבור מאמינים הינדים אלא גם לצעירים מכל רחבי העולם המחפשים "הארה" ורוחניות. באחד מהאשראמים הללו נבקר היום. בצהריים נסייר בארידואר - "השער לאלוהים". זוהי עיירת עולי רגל הינדית, משופעת במקדשים ובמנזרים לאורך נהר הגאנגס. עם ערב נצא להינות מתפילת הערב המתבצעת לאור מנורות השמן בהאר קי פאורי (Har-ki-pauri) מזה אלפי שנים, לאחר מכן נחזור חזרה לרישיקש ללינה במלון.

 

יום 13: רישיקש - אמריצאר

במרחק של כעשרה ק"מ מ- Lakshmanjhula נמצא מקדש Kunjapuri הממוקם בגובה של 1,645 מטרים וניתן להשקיף ממנו על פסגות ההימלאיה בצפון ועל הארידוואר בדרום. בצהריים ניצא ברכבת המהירה "שאטאבדי" אל אמריצר, עם ההגעה, העברה למלון. לינה באמריצר.
 

יום 14: אמריצאר

בבוקר נצא לסיור מרתק במקדש המוזהב. המקדש עשוי אבן שיש לבנה והוא בעל כיפת זהב טהור המסמלת פרח לוטוס הפוך. יופיו של המקדש מתבטא בשילוב שבין מתכת מוזהבת, מים ועושר של עיטורים. מול המקדש ממוקמת בריכת מים המשמשת לטבילת היטהרות, ומסביבה בניינים ומבנים מיוחדים המזכירים סיפורי אגדות. במתחם המקדש נבקר במטבח ובחדר האוכל, ה"מאכיל" חינם אין כסף את אלפי המאמינים מידי יום. נסייר לאורך הגבול עם פקיסטאן ונחזה בחילוף המישמרות - מחזה צבעוני ומיוחד. בתום סיורנו זה נחזור למלוננו לארוחת פרידה חגיגית ומאוחר יותר העברה לשדה התעופה עמוסי חויות לקראת המראתנו חזרה ארצה.
 

יום 15: אמריצאר - ת"א

המראה לטשקנט ומשם לת"א.
לממשיכים לנפאל
לינה באמריצר ביום ה - 14

יום 15: אמריצאר - קטמנדו

העברה לשדה התעופה אל טיסתנו לנפאל.
עם הנחיתה בקטמנדו, העברה למלון.
 

יום 16: קטמנדו העיר

היום נצא לטיול בקטמנדו ,נטייל ל"כיכר הארמון" - הכיכר המרכזית ולב ליבה של קטמנדו. הדורבאר סקוור בקטמנדו היא הכיכר החשובה, היפה והמעניינת ביותר בקטמנדו נטייל בין המקדשים ,Hanuman dhoka, kashamandap, mahendranath ומקדש פגודה. נמשיך ל- מקדש סוואימבונאט. מקדש סוואימבונאט הוא שמו הארוך והמסובך של המקדש הידוע בפי המטיילים כ"מקדש הקופים", על שום להקת הקופים הגדולה המתגוררת במקום. המקדש שוכן על גבעה המשקיפה על עמק קטמנדו, כשני קילומטר מערבית לעיר. בסוף גרם המדרגות הארוך נמצאת הסטופה (מבנה בודהיסטי דתי בצורת פעמון) ובראשו מבנה מוזהב ממנו משקיפות עיניו של בודהה. מסביב לסטופה גלגלי תפילה ומתפללים בודהיסטים רבים. בהמשך נבקר בעיר העתיקה פאטן- "עיר האמנים", העיר השכנה לקטמנדו, מעבר לנהר הבאגמאטי. נסייר בכיכר הארמון - "הדורבאר סקוור", נראה את "ציפור האבן" המוכרת משירה המפורסם של גלי עטרי ומקדשים יפים רבים אחרים כמו כן נסייר בינות מקדשים מרהיבים ואף נבקר במחנה פליטים טיבטי.
 

יום 17: קטמנדו – נאגארקוט – באקטאפור

הבוקר נצא אל לנגרקוט (Nagrkot )- בכל השנה משמשת כאתרי נופש, ערים קטנות, ונקודת תצפית מרהיבה אל ההימלאיה. אלה גם מרכזים מהם אפשר לצאת לטיולי הליכה קצרים באזור. בעיירות גם מספר מקדשים מענינים וציוריים. מאיזור זה ניתן לחזות בהר אוורסט המפורסם. נמשיך בטיולנו אל עיר המאמינים (Bhaktapur) Bhadgoan. באקטאפור (Bakthapur), ממזרח לקטמנדו, הייתה בירת העמק בין המאה ה-14 למאה ה-16. היא שימרה את אופיה העתיק טוב יותר מאשר קטמנדו ופאטאן; ולבד מהדורבר שלה יש בסמטאותיה בתי מלאכה "קלאסיים", שם מייצרים כלי קרמיקה ואריגים. בהמשך נצא לסייר בין המקדשים הקדושים ביותר לבודהיסטים Pashupatinath ו- - Bodhnath טופה בודהיסטית עצומה, הגדולה ביותר בנפאל. הסטופה מהווה את מרכזה הדתי של האוכלוסיה הטיבטית הגדולה מנפאל, והיא שוקקת חיים: היא מוקפת מנזרים ומקדשים טיבטיים קטנים, חנויות טיבטיות ועוד. לקראת השקיעה, יוצאים המאמינים להקיף את הסטופה ותוכלו להצטרף להקפה, רק זכרו ללכת עם כיוון השעון. בערב נצא לטייל באזור טאמל. הטאמל הוא אזור התרמילאים והתיירים של קטמנדו. זהו רובע מפותל, ארוך, רועש, הומה וצבעוני, שלאורכו תמצאו ה-כ-ל חנויות להשכרת ציוד, בגדים בצבעים רועשים, אינטרנט קפה, מקומות לינה, מסעדות, ריקשות, פאבים, סופרמרקטים, ודוכני מזכרות.

יום18 - 19 : קטמנדו - דלהי – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר במלון נצא לסיור ב- דאקשין קאלי מקדשה של האלה צמאת הדם בנמצאת כ- 18 ק"מ דרומית לקטמנדו. בכל ימי שלישי ושבת עדיין מקריבים לאלה זו בעלי חיים כדי להשביע את צמאונה של האלה קאלי, הדרך המובילה למקדש ציורית ומאלפת. נמשיך בדרכנו אל קירטיפור , עיר קטנה כ- 8 ק"מ מקטמנדו, עיר היסטורית ובה אניברסיטת טריבהובאן (מלך נפאל), מקדשים עתיקים, בתיםישנים, אנשים הלבושים בתלבושות מסורתיות ועובדים על נולים בשיטות עתיקות. לקראת הצהריים העברה לשדה התעופה אל טיסתנו לדלהי. ומשם העברה לשדה התעופה לקראת טיסתנו הביתה. ומשם העברה לשדה התעופה לקראת טיסתנו לתל אביב , בה ננחת לאחר טיול יפה וממצה.

 


המחיר כולל:
 1. טיסות בינלאומיות בחברת תעופה סדירה.
 2. טיסות פנים כמפורט בתוכנית.
 3. לינה במלונות בדרגה ראשונה ובדרגת תיירות טובה.
 4. כלכלה לאורך הטיול: חצי פנסיון.
 5. כניסה לכל האתרים כמפורט בתוכנית.
 6. מדריך מומחה ליעד מצוות מרום תעופה.
 7. מדריך מקומי דובר אנגלית.
 8. טיפים לנותני שירות בחו"ל למעט שירותי סבלות.
 9. פגישת קבוצה לפני היציאה לטיול.
 10. אוטובוס תיירים.
 11. רכיבה על פילים.
 12. סיור בריקשות.
*בכל מקרה, נא לבקש תוכנית מעודכנת ממשרדנו.

המחיר אינו כולל:
1. ויזה להודו

שימו לב: כתוצאה מאילוצי טיסות הטיול יתבצע בפועל בסר ביקורים ולינות שונה.                                               


המומלצים שלנו :
טיול מאורגן לגאורגיה
טיול מאורגן לרומניה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לסלובניה קרואטיה
טיול מאורגן לוייטנאם קמבודיה

                      
לפני היציאה יש להזמין תכנית עדכנית במשרדנו; על המטיילים להיות מצויידים בדרכון שתוקפו 6 חודשים לפחות מיום היציאה, וכמו כן להקפיד על שלושה דפים ריקים לפחות בדרכון;  יתכנו שינויים בסדר הביקורים והלינות; המחיר לפי מינימום 20 איש משלמים; לא כולל תוספות חג ושיא עונה; אין כפל מבצעים ט.ל.ח; כפוף לתנאים הכלליים בסוף החוברת \ האתר 
למרכז מידע והזמנות של מרום תעופה: 03-6203360