מרום תעופה - טיולים מאורגנים, טיולים גיאוגרפיים לכל מקום בעולם - טיול מאורגן לגרוזיה
הזינו פרטים ונתקשר אליכם מיד:
טיול מאורגן לגאורגיה  |  טיול מאורגן לרומניה  |  טיול מאורגן לצפון איטליה  |  טיול מאורגן לסלובניה וקרואטיה  |  טיול מאורגן לוייטנאם קמבודיה  |  
למוקד מידע ארצי והזמנות
03-6219219

 
המלצות מטיילים
לאיזו מדינה תרצו לטוס הפעם?


דף הבית >> טיולים לגאורגיה >> טיול מאורגן לגרוזיה
 
גרוזיה טיול מאורגן

גרוזיה היא אחת המדינות שטיול מאורגן רק מעצים את חוויית התיור בה בגלל כל היתרונות שבו. במדינה ששמה הנרדף הוא אותנטיות עדיף לתייר עם מי שחי בה
הטיול המאורגן בגרוזיה נמשך אמנם רק שמונה ימים ולכן הוא יותר מאשר טיול סטנדרטי שמביא אתכם לארץ לא נודעת. גרוזיה היא ארץ שטיול מאורגן בה מביא אתכם ישירות לחוויות שלא הייתם יכולים לחוות אחרת, בגלל אופייה והייחודיות שלה. גרוזיה מאפשרת לנו להציע לכם את התחנות הלא קונבנציונליות שיכירו לכם אותה כפי שלא הייתם מצליחים להכיר לו הייתם צריכים להרכיב את המסלול לבד ובלי כל הידע העשיר הזה שאנו מציעים.
הטיול המאורגן בגרוזיה נבנה ומנוהל על ידי מדריכה שהיא ילידת המקום, מכירה כל פינה חבויה בה ולוקחת אתכם ישירות למקומות שהכי כדאי להכיר בה ולא רק לאטרקציות לתיירים. הודות לטיול מרוכז כזה תתוודעו לגרוזיה כפי שחווים אותה מקומיים ותיהנו מכל היתרונות של טיול מאורגן לגאורגיה כזה בזמן קצר, אמנם, אבל טעון ברשמים מרתקים. עם זאת, כדי להכניס אתכם כמה שיותר מהר ובצורה חלקה לאווירה ולחוויה הגיאורגית, נביא כאן כמה פרטים חשובים על המדינה, התרבות והחיים בה כדי לדעת למה לצפות ולמצות כמה שיותר את ההנאה מהחוויה.
זוהי נקודת הפתיחה שלפיה אפשר להבין את גרוזיה של היום משום שהיא אמנם מתקדמת לעבר המודרניות ונפתחה לתיירים, אבל נשארה מסורתית, או בשפת התיירות – אותנטית, וכך גם יש להבין את ההתנהלות בה בכל מקום.
היכרות ראשונית עם גרוזיה והקהילה היהודית
את גרוזיה הכרנו בישראל לראשונה כגרוזיה, מדינה בבריה"מ לשעבר, כאשר ראשוני היהודים החלו לעלות ממנה. לפי המסורת העתיקה של יהדות גרוזיה היא מתחילה בהגליית עשרת השבטים אליה אבל למעשה מדובר בנוכחות שנמשכת בערך מאמצע האלף הראשון לספירה. גם זו אחת המסורות הרבות ששומעים בגרוזיה בתחומים רבים, ומסורת היא עניין חשוב מאוד שם וגם כאן, לאחר שעלו ארצה.
מעמדה היציב והאהוד של הקהילה היהודית בה מסביר גם את הכנסת האורחים והידידותיות הרבה שבה מקבלים את התיירים מישראל. מבחינתם הקשרים עם ישראל העמיקו מאז שעלו לכאן העולים הראשונים והידידות בין העמים שרירה וקיימת. כך שככלל, ישראלים מרגישים בגרוזיה נוח מאוד, למי שתהה על כך. עם זאת, זה לא מנע אנטישמיות שהייתה תוצאה של שלטון הצאר ובריה"מ אחריו.
היהודים בגרוזיה התפתחו מאוד בתחומי המסחר כחלק מתהליכים כלכליים במאתיים השנים האחרונות שביטלו צווים שאסרו עליהם לעסוק בכך, ויהודים רבים עברו מהכפרים לערים. מבנים שונים השייכים לקהילה ברחבי גרוזיה מעידים על מעמדם ומצבם הכלכלי הטוב, גם בתחום ההשכלה וגם בדת. הציונות חדרה לקהילה ומשם דרבנה לעלות לישראל בגלל השלטון הסובייטי והדיכוי שלו. גל העלייה לישראל היה בעיקר מרחבי גרוזיה, כך שרוב היהודים שנותרו בה, כ-5,000, חיים היום בבירה טביליסי.
גרוזיה, גיאוגרפיה
גרוזיה ייחודית מאוד במיקומה על התפר של אירופה ואסיה. גבולותיה הם הים השחור במערב, רוסיה בצפון, ארמניה וטורקיה בדרום, אזרבייג'ן במזרח. היא נחשבת לחלק מהרי הקווקז ומהתרבות הקווקזית. משנת 1991 היא מוכרת כמדינה עצמאית הודות לפירוק ברית המועצות לשעבר. מאז, היא הולכת ומתפתחת ונפתחת למערב. רוב שנותיה הייתה מדינה חקלאית ומכאן נובע שמה בכל גלגוליו השונים. מכאן נובעים גם הנופים החקלאיים שלה וההישענות שלה על תוצרת מקומית מאוד מגוונת וטרייה. עוד לפני שמגיעים לחלק הקולינרי של הטיול המאורגן בגרוזיה ברור שלטבעונים ולצמחונים אין שם בעיה.
גרוזיה מגוונת מאוד מבחינת אזורים גיאוגרפיים וגם האקלים בה משתנה מאוד. זה גם מה שמאפשר למסלולי התיור השונים בה להיות מגוונים ולקחת אתכם בכל עונה לסוג אחר לגמרי של חוויה גיאורגית. היא נעה בין יבש וחם מאוד לבין מושלג, ואתרי הסקי בה נחשבים לטובים מסוגם.
בחלקה היא מדינה הררית, שהמאפיין אותה הוא שפע של מים. הנופים בה מלאים בעמקים וגיאיות ירוקים מאוד והמשקעים בה מפתיעים בעונות שונות. יש בה מסלולים רבים שמתאימים לחובבי טיולים אתגריים מסוגים שונים, רגליים או ממונעים, בנופים ציוריים פשוטו כמשמעו, שמספקים אתגר לצד רוגע. יש עונות גשומות שאפשר לטייל בהן ויש כאלה שקשה לנוע בהן באזורים ההרריים. חלקה האחר הוא סובטרופי וחם, על חופי הים השחור שנחשב מאז ומתמיד לאזור התיירות הפופולרי של תושבי בריה"מ לשעבר.
היסטוריה
ההיסטוריה של גרוזיה מתחילה לפני כ-3,000 שנה בערך ורובה מספר את סיפור הממלכות והנסיכויות שקמו בה. זה מסביר למה יש בה תחושה של ממלכה עתיקה עדיין שטרם השתחררה מהעבר, ומהיכן נובע האתוס גם ההיסטורי שלה. עלילות המלכים ששלטו בה והגלגולים השונים שעברו הממלכות הקדומות בה מתקופת הברזל ואילך, והשבטים הגיאורגיים מונצחות בכל אתר ואטרקציה ייחודית, בהתאם למבנים כמו מצודות וארמונות שתפגשו בדרך, כמו גם סיפורי מלחמות.
היא מדינה נוצרית המוקפת בתרבויות מוסלמיות שגם כבשו אותה למשך מאות שנים, וההתפתחות התרבותית שלה נעשתה תוך כדי מאבק בהן. ההיסטוריה הגיאורגית מתאפיינת בתקופות שונות שכל אחת מהן השאירה רישומה עליה בכל תחום – אמנות וספרות, אדריכלות ומוזיקה ועוד. העושר התרבותי הזה ניכר בכל מקום גם באסתטיקה הייחודית שלה, אם בעיר ואם בכפר. כל אתרי התיירות החשובים ביותר שתבקרו בהם במהלך הטיול המאורגן בגרוזיה משקפים את האירועים ההיסטוריים האלה, בעיקר אתרים שנבנו בתור הזהב שלה, החל מהמאה ה-12.
גרוזיה נכבשה על ידי ערבים, מונגולים, עותמאנים ופרסים, וכמובן הרוסים גם בשלטון הצאר וגם בשלטון הסובייטי. התפרקה לנסיכויות והתאחדה, נלחמה נגד כובשים ומרדה בהם, חיה על החרב כדי להישרד. זוהי הסיבה שיש בה מקום חשוב לצבא ולסממני התרבות הצבאיים מהעבר, כולל המדים המפוארים והנשק. בשנת 1783 הפכה למדינת חסות רוסית וסופחה אחר כך לאימפריה על ידי הצאר. כך שכדי להבין את הגאווה הגיאורגית יש להבין שמדובר בעם שמודע היטב לערכו ולזהותו ההיסטוריים ולכן גם מתנהל בהתאם. כך שאם תהיה לכם תחושה במהלך הטיול המאורגן בגרוזיה שזוהי עוד תרבות שיודעת מהו ערכו של כבוד זה משום שהגיאורגים למדו בדרך הקשה להילחם על עצמאותם והתבדלותם התרבותית עד לא מזמן.
התיירות בגרוזיה המודרנית של ימינו
במידה רבה, קשה לומר שגרוזיה מודרנית לחלוטין משום שחלק גדול מקסמה הוא העבר שלה ולכן גם המסלול של הטיול המאורגן בגרוזיה יעבור במקומות כאלה שבהם תוכלו לראות את הניגודיות והשילוב בינו לבין ההווה. גרוזיה החלה להשתקם בשנות התשעים מהעבר הסובייטי בה שהכחיד כל יוזמה חופשית וכל גילוי לאומיות עצמאית, למרות שהגיאורגים בוודאי שמרו על המסורת שלהם. את תוצאות המאמץ הזה תוכלו לראות בכל מקום, גם בערים המודרניות מאוד שבהן משתלב העבר וגם במקומות שבהם האנשים נשארו מכניסי אורחים בכל זאת והם ישירים ופשוטים במנהגיהם.
יש כפרים כל כך קשים להנגשה שרק ברכבי שטח מיוחדים או ברגל אפשר להגיע אליהם ולחוות את החיים שם כפי שהם. יש גם מקומות שהתחבורה הציבורית אליהם חסרה ולכן הדרך הטובה ביותר במסלולים אלה היא דרך טיול מאורגן בגרוזיה ברכב פרטי שכור עם מדריך שמכיר מצוין את השטח ואת אנשי השירות הייעודיים שם.
גרוזיה היא ארץ בטוחה למדי לנוסעים אליה, והשלטונות משקיעים מאמץ גדול בהגנה מיוחדת על התיירים הרצויים בה. זה מה שמרתק בגרוזיה ולכן גם הממשלה הגיאורגית עושה מאמץ גדול בשנים האחרונות להנגיש את גרוזיה לתיירות מהמערב, ובמיוחד גם מישראל. ברור להם שזוהי מדינה ייחודית שמציעה לא רק טבע מרהיב אלא גם נופים אנושיים ותרבותיים ייחודיים. כדי להגיע לאותם אנשים ומקומות שמרגשים ומוסרים את הסיפור של הארץ הזאת במדויק נבחרה מדריכה שמכירה אותם מצוין והיא רוקמת את הסיפור של גרוזיה בצורה מרתקת במשך שמונת בימים שבהם תשהו בה במסגרת הטיול המאורגן בגרוזיה.

גיאורגיה טיול מאורגן – תכנית הטיול עצמו

כאמור, ייחודו של טיול מאורגן לגיאורגיה הוא בדיוק ובמיקוד שלו, ולכן המסלול שתוכנן לכם לוקח אתכם למקומות הייצוגיים ביותר של גיאורגיה. הם פורסים לפניכם את המגוון הגדול של האוכלוסייה והתרבות על כל רובדיה. היכרות מסוימת עם היעדים בטיול יספקו לכם הכנה לקראת המפגש הלא אמצעי באמצעות החושים שלכם. תמצאו שם את מה שאתם מצפים לו על סמך הסיפורים והתמונות, אולם מוטב שתישארו פתוחים לספוג חוויות מקומיות וספונטניות שתחוו ללא ספק. זה קורה בעיקר בזכות המדריכה של הטיול, אינגה, אישיות מיוחדת במינה שלא רק הידע שלה הופך את הטיול לבלתי נשכח.
מובטח לכם כי תרגישו ביתר שאת את היכולת שלה לחבר ביניכם לבין התושבים שתפגשו שם. כל זה נוסף על היתרונות המובהקים של טיול כזה: נסיעות מאורגנות ומסודרות במדינה שבה התחבורה הציבורית עדיין לא הגיעה לרמה המערבית המוכרת, סדר יום קפדני ומתוכנן היטב מבלי לבזבז דקה אחת אבל הוא מרווח דיו כדי לתת לכם שהות לעבד ולספוג את הרשמים שלכם בכל מקום, מלונות מצוינים ברמה בינלאומית ועוד הווי מקומי ועניין רב. זכרו גם כי גיאורגיה אינה נקראת כך בפי תושביה כי אם בשם העתיק סאקאראטוולו.
למה דווקא טיול מאורגן בגיאורגיה?
במהלך הטיול נגיע למקומות שרק באמצעות רכב מתאים אפשר לנסוע לשם. ארגון הרכב והנהגים, הסדרת הנסיעה והמסלול, כל אלה נחסכים מכם במהלך טיול מאורגן בגיאורגיה. זוהי הדרך שחוסכת מכם זמן רב בסידורים השונים שאותו נקדיש לביקורים עצמם ולחוויות השונות. כמו כן, בעזרת המדריכה וקשריה תוכלו להתארח בבתי משפחות שיארחו אתכם לארוחה מהמטבח המקומי, עם מוזיקה וריקודים אופייניים למקומות אלה.
הטיולים המאורגנים בגיאורגיה לוקחים אתכם ישירות גם לנקודות תצפית שונות שגם אליהן יש לדעת איך להגיע, ומביאה אתכם לנקודות היפות ביותר במסלולים הכי כדאיים של גיאורגיה. המערות שנחצבו בהרים כדי להבטיח את קיומה של התרבות הנוצרית הגיאורגית העתיקה מפני הפולשים, המלחמות הרבות שחייבו אותם להקים מצודות, המנזרים והכנסיות שמהווים מרכזים רוחניים קדושים כחלק בלתי נפרד מתרבות המדינה, שמורות הטבע המיוחדות והדרכים המעניינות שבהן יש לנסוע רק עם מי שמכיר אותן, כל אלה מיתרונות הטיול המאורגן בגיאורגיה. המסורות העתיקות של המדינה המיוחדת הזאת נחשפות לפניכם בצורה אינטימית ומרתקת ומאפשרת לכם לחוות את גיאורגיה האמיתית ולא רק התיירותית בלבד.
כיצד יודעים שזהו טיול מאורגן בגיאורגיה שכולל כל מה שצריך?
רשימת המלונות המכובדים והראויים והיישובים היפים והכדאיים לביקור, התכנית המאוזנת והסבירה בזמן, הלו"ז האפשרי והאטרקציות הממצות והמעניינות באמת שפורסות בפניכם תמונה מרתקת, תכנית טובה של בילויים מקומיים והתנסות בתרבות המקומית והתרשמות מכל הנופים שבהם תבקרו, כל אלה מבטיחים לכם טיול מאורגן בגיאורגיה שבו תקבלו כל מה שמעניק לכם חוויה בלתי נשכחת באמת.
 
יום 1 – טביליסי
לינה והכנות ליציאה.
יום 2 – טביליסי – ג'ווארי – מצ'חטה – קוטאיסי
מצ'חטה היא עיר עתיקה בת 3,000 שנים, עיר הנחשבת לאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. חשיבותה היא בהיותה המרכז הדתי הנוצרי של גיאורגיה, וידועה כבר מרכזיותה של הדת הנוצרית במדינה ועד כמה נלחמו לשמר אותה נגד הכובשים המוסלמים והאחרים. היא שימשה הבירה העתיקה של גיאורגיה, ובגלל קדושתה לנוצרים נקראה גם "ירושלים השנייה". בה נמצא את האתרים החשובים הנוצריים כנסיית הצלב (ג'ווארי) וקתדרלת סווטיצחובלי (עץ החיים), שגם הן אתרי מורשת של אונסק"ו ונחשבים לקדושים.
קוטאיסי היא העיר השנייה בגודלה במדינה ובה יושב הפרלמנט הגיאורגי, ומיקומה נוח משום שהיא נמצאת במרכז הארץ וממנה קל להגיע לכל מקום. היום היא נחשבת למרכז הקהילה היהודית שנותרה בה, כ-5,000 איש ויש בה שלושה בתי כנסת גדולים ונבקר באחד מהם שנותר פעיל עד היום. גם בה אתרי מורשת של אונסק"ו. נלון הלילה בקוטאיסי.
יום 3: קוטאיסי - בורג'יומי – בקוריאני
מנזר גלאטי נוסד על ידי המלך דוד הבנאי והוא מרכז מורשת של אונסק"ו . מדובר במתחם של מנזרים על צלע ההר והוא שופץ לאחר שכבר נהרס במאה ה-16. יש בו פסלים ופסיפסים, ציורי קיר עתיקים ותצפית לנוף נפלא. יש בו קברים רבים של מלכי גיאורגיה ועדיין מתקיימות שם תפילות יום ראשון. כיאה למקום קדוש מקפידים שם על לבוש נאות ומכובד של נשים וגברים כאחד. לאחר מכן נבקר במערת פרומיתאוס, מערת נטיפים שבה שישה היכלים ושבילים מסומנים ומוארים. בנהר התת קרקעי נוכל לשוט לפי תנאי הגאיות והשפל ובכל מקרה מומלץ לבוא בלבוש חם בגלל הטמפרטורה הנמוכה במערה. בעיירת הספא והנופש בורג'יומי נפגוש אוצר טבע מהנפוצים במדינה – פארק מעיינות מינרליים שנובעים מבטן האדמה. גיאורגיה משופעת במעיינות מינרליים כאלה למיניהם. בכלל, הטבע שם מעניק שפע של אוצרות למדינה ואפשר למצוא בה הכל מכל. הביקור הבא יהיה בהרי הקווקז עצמם בעיירת הנופש בקוריאני, עיירת סקי בחורף, שם נלון ונאכל ארוחת ערב.
יום 4: בקוריאני - וורדזיה - אחלציחה - בקוריאני
עיר המערות ורדזיה היא קומפלקס של מערות שמשתרעות על פני 13 קומות, עיר שנוסדה על ידי המלכה תמר האגדית של גיאורגיה ממצודה צבאית שהוקמה על ידי מלך דוד הבנאי. היא הפכה אותה למרכז דתי חשוב ולעיר בת עשרות אלפי תושבים שגרו ב6,000 החדרים שהיו בה. המבנה נועד לשמור עליהם מפני המונגולים, עדות נוספת להתעקשותם על שימור תרבותם. יש בו מרכז רוחני, כנסייה שמנוהלת על ידי הנזירים וציורי קיר עתיקים של המלכה תמר ואביה המלך גיאורג השלישי. יש בה פרסקו שלהם שבו צפה אלכסנדר מוקדון בזמן כיבושיו במזרח. נבקר במצודת חרטוויסי העתיקה שעל מצוק, בנקודת המפגש של שני נהרות, אחלציחה היא עיר ששימשה מרכז סחר בעבדים, כמו גם סחר בסחורות. היא נכבשה בידי הטורקים שהשליטו דיכוי דתי וגזירות על הקהילה היהודית ששגשגה שם באלף האחרון. נבקר בבית הכנסת באחלציחה, אחד משניים שהיו בה. אחד נסגר, השני הפך לבית תרבות והוא שריד לקהילה העתיקה בה. נאכל אורחת ערב ונלון בבקוריאני.
יום 5: בקוריאני - עיר המערות אופליסציחה - אנאנורי - גודאורי
אחד הקוריוזים הגדולים הוא שבארץ הסוחרים המעולים והמפורסמים נולד דווקא הרודן הקומוניסטי יוסיף סטאלין. נבקר בעיר שבה נולד, גורי, על דרך המשי המפורסמת של הסוחרים ובמוזיאון שנמצא בביתו. זוהי עיר עתיקה שהיא בעיקר תעשייתית, כך שאפשר להבין את ערש המורשת שלו וכיצד הפך את בריה"מ למעצמת פרולטריון. לפני קבלת הנצרות, היו בגיאורגיה הרבה פולחנים שונים של פגנים. מערות אופליסציחה שימשו לפולחנים אלה עד הנצרות, ובגללה המיקום האסטרטגי על דרך המשי היא הפכה לעיר שוקקת חיים שחצובה כולה בסלע. יש לזכור כי יישובים כאלה בהרים ובמערות שימשו את הגיאורגים להגנה מפני הפולשים הרבים שכבשו אותה וגם בעיר זו היו מלחמות רבות. היא עברה מיד ליד בין כל התרבויות שכבשו אותה, ושימשה תמיד מרכז רוחני לכולן. היא נמצאת בחבל שיידה-קרטלי ומשם נמשיך לכיוון צפון בדרך מפורסמת אחרת שנקראת הדרך הצבאית. זוהי דרך שמחברת בין גיאורגיה לרוסיה על הרי הקווקז ונחשבת לאחד המסלולים המרהיבים והפופולריים ביורת לתיירים בגיאורגיה. נבקר במצודת אנאנורי היפה שמהווה נקודת הכנסיה לקווקז. עוד דוגמה לאדריכלות קלאסית גיאורגית. ממנה יש תצפית יפה לאגם אנאנורי שנוצר בזכות סכר ז'ינוואלי. אגם שמשמש לנופ שלתושבים. הדרך משובצת כפרים קטנים ציוריים עד אתר הסקי הידוע גודאורי. שם נאכל ונלון.
יום 6: גודאורי - סטפנצמינדה - קאזבגי - גודאורי - טביליסי + סיור ג'יפים
ביום זה אנחנו כבר נוסעים בנופים האופייניים של גיאורגיה, של הרים ומצוקים, גיאיות והמון מים. ניסע לאורך נהר טרג עד לעיירה סטפנצמינדה והעיירה קזבגי. קזבגי מוקפת הרים כך שמיקומה מיוחד במינו. לידה הר קזבג הגבוה, 5,048 מ', הר הקרח. כדי להגיע לכנסיית גרגטים סמבה, כנסיית גרגטי השילוש הקדוש, נעבור לרכבי שטח 4X4 כדי לטפס לגובה 2,170 מ'. הכנסייה היפה נבנתה במאה ה-14 כדי לשמור על חפצי הקודש מפני הכיבוש והפלישות הרבות, והיא עדיין מרכזת חפצים מקודשים בעלי סגולות בעיני המאמינים. התצפית משם עוצרת נשימה כמו כל הדרך היפה הזאת, לעבר הקרחון הקווקזי וגבעת מקינווארי. משם נחזור דרך אתר הסקי גודאורי חזרה לטביליסי.
יום 7: טביליסי - עלייה ברכבל למצודת נריקאלה
ביום זה נבקר בטביליסי עצמה. מלבד היותה עיר מפותחת ומודרנית שיש בה שדה תעופה בינלאומי, עיר הבירה טביליסי נחשבה שנים רבות לעיר רומנטית שאליה נוסעים לבלות את ירח הדבש מכל רחבי מזרח אירופה. אתם תגלו למה כשתראו את הפאר ואת האטרקציות הציוריות במקום. זאת עיר שמשלבת ישן וחדש כשגם החדש בנוי ומעוצב ברוח הגיאורגית המכבדת את העבר. מצודת נריקלה שאליה נגיע ברכבל, בכפוף לתנאי ההפעלה באותו יום, תספק לכם הצצה על העיר והמבנה שלה. תוכלו להבין את הדרך שבה חיברו אותה בעזרת הטבע והגנים שלה, הנהר מטקווארי וחלקיה החדשים והישנים. במקור היא נראתה אחרת. מצודה זו הוקמה במאה הרביעית על ידי הפרסים ופירוש שמה הוא "הבלתי חדירה". מידי הפרסים עברה לידי המונגולים ועוד כובשים עד שנהרסה על ידי הטורקים ובמקומה הקימו בית כלא בצורת מגדל מרובע. המבנים היפים בה נותנים מושג על הארכיטקטורה הגיאורגית על כל תקופותיה ועל הכבוד וההערכה שיש לעם הזה כלפי אסתטיקה מפוארת. נבקר ברובע העתיק של העיר, נראה את הארכיטקטורה המיוחדת על הגגות האדומים האופייניים לה. נבקר בכנסיית מטחי ברובע מטחי על המבנים הצפופים בה, נראה עוד מהפלאים הטבעיים של הארץ במרחצאות הגופרית שלה בלב העיר. נבקר גם בבית הכנסת הגדול של טביליסי, אחד מ-15 שיש בה. בטביליסי נבקר גם בהעתק של כנסיית "ציון" מירושלים בקתדרלת Sioni, סיוני של טביליסי, שנבנתה במאה השביעית. הסיפור הארכיטקטוני של המבנה על כל גלגוליו מעניין, אבל הוא גם מאפיין את הקשר הדתי-רוחני של גיאורגיה לישראל. נבקר בשדרות המרכזיות והמפורסמות של העיר רוסתווילי, משורר לאומי שחיבר פואמה על האתוס הלאומי הנקראת "עוטה עור הנמר". שם נראה את הפאר המודרני של העיר, ואת המבנים הרשמיים והמפוארים של הפרלמנט, התיאטרון הלאומי ובית האופרה. נבקר גם במוזיאון הלאומי, שהוא קומפלקס של מוזיאונים בנושאים לאומיים שונים. נחזור למלוננו לקראת בילוי הערב. נצא לארוחת ערב ומופע פולקלור במסעדה מקומית.
יום 8 – חבל קאחטי וחזרה הביתה
חבל קאחטי הוא חבל הכרמים והיקבים של גיאורגיה. משם יצאו המוניטין המעולים של היין המקומי שנחשף מדי שנה לחובבי היין. הנופים האופייניים חוזרים לעינינו שוב, במופע פרידה מהטבע עוצר הנשימה והאזור החקלאי המרתק. סירנרי היא עיר מהמאה ה-18, עיר ששוחזרה אבל משמרת הרבה מהמראה הישן שלה. נטייל בין החומות ומגדלי השמירה ובתצפית על עמק האלזאני. שם גם נתארח בבית משפחה מקומית לארוחה טיפוסית. נלמד על דרכי ההכנה של מאכלים גיאורגיים כמו הלחם המקומי וצ'ורצ'חלה, שהוא ממתק אגוזים בציפוי ענבים מוקים. יש לדעת כי רבים מהמאכלים הגיאורגיים מכילים אגוזים ופירות. בארוחה ניהנה גם ממופע שירים וריקודים טיפוסיים. יש לדעת כי השתייה בזמן הארוחה בגיאורגיה נחשבת לטקס של ממש שיש להקפיד על חוקיו הנדיבים.
 
תם טיולנו הקסום. בכפוף לשעת הטיסה ומלאי חוויות ורשמים, ניסע לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.
 

Go Back  Print  Send Page

טיולים לאסיה ולמזרח הרחוק

טיול מאורגן לוייטנאם קמבודיה

טיול מאורגן לסין

טיול  מאורגן לויטנאם

טיול  מאורגן לסרי לנקה
טיול להודו ורג'סטאן
טיול לבורמה ולאוס
טיול לפיליפינים, מקאו ובנגקוק
טיול מאורגן ליפן
טיול לסינגפור ואינדונזיה
טיול ללאוס

טיול לצפון הודו
טיול מאורגן הודו
טיול מאורגן לדרום הודו - קצר
טיול למדגסקר
טיול למונגוליה
טיול לאוזבקיסטן
טיול לאוזבקיסטן וקירגיסטן
טיול לבהוטן והרי ההימליה

טיולים לאפריקה ולמזרח התיכון

טיול למרוקו

טיול למרוקו וטנג'יר
טיול לתוניסיה
טיול לקניה
טיול לדרום אפריקה
טיול לירדן

טיול  מאורגן לאתיופיה
טיול לטנזניה

טיולים לאירופה ולאגן הים התיכון

טיול מאורגן לאיטליה
טיול לפורטוגל
טיול מאורגן לסלובניה קרואטיה
טיול לגרמניה - ברלין
טיול לאיסלנד
טיול מאורגן לרומניה

טיול לגאורגיה
טיול לאלבניה
טיול לאנגליה וסקוטלנד
טיול לגרמניה - היער השחור
טיול לאוסטריה
טיול לכרתים
טיול לאתונה
טיול  מאורגן לסיציליה
טיול  מאורגן לצפון איטליה
טיול לריביירה הצרפתית והאיטלקית
טיול לצפון ספרד ודרום צרפת
נורבגיה

טיול לצרפת - חבל דורדון
טיול לצרפת - פרובאנס
טיול לאלפים ולריביירה הצרפתית

טיולים לאוסטרליה והפסיפיק

טיול לאוסטרליה וניו זילנד